4-й молодіжний фестиваль “фортеця”

з 28-го червня по 1-ше липня у найстарішій в європі фортеці міста білгород-дністровський відбувся 4-й молодіжний фестиваль фортеця. кожний з 4-х днів відрізнявся музичною тематикою: поп-музика, електрона музика, рок-музика і на завершення - музика [для душі] (не плутати з шансоном, просто в останній день були представлені артисти різного музичного забарвлення).
в перший день на сцені виблискували женя фокін, анюта славська та світлана лобода. остання виглядала яскраво, поводилась жваво та артистично, але от спроба заспівати наживо зарахуванню не підлягає. а ще склалося враження, що виступ на <фортеці> був для лободи такою собі репетицією таврійських ігр, на яких наступного дня вона яскраво жваво та артистично знову намагалась заспівати наживо.

у день електронної музики, другий за рахунком, зі сцени лунали модні треки, скомпільовані молодими місцевими ді-джеями та саунд, представлений закордонними представниками транс-напрямку dj vertalet (росія) та dj kss (німеччина). атмосферу другого дня фестивалю можна назвати приємною та невимушеною. цьому посприяла місцева (білгород-дністровська) молодь з танцювально-перукарським фешн-перформансом (розшифровка назви - хлопці та дівчата із шаленими зачісками та непогано відпрацьованими танцювальними па). хедлайнером вечора був німецький електронщик латвійського походження dj kss, який запропонував відвідувачам фесту свій гоа-транс, приправлений глибоким жіночим вокалом, виконаним наживо.

на третій день, організатори фортеці провели конкурс серед молодих українських рок-гуртів. за право записати сингл та отримати ротацію на радіо змагались команди з одеси, києва та кременчуга. перемогу отримав гурт rafinad. закривав третій день гурт черный обелиск з росії, на виступ яких публіка чекала протягом всього дня. а дочекавшись, підспівувала, підтанцьовувала та хитала головами - все як заведено у справжніх фанів року.

в заключний день, у виконанні переважно одеських та київських гуртів зі сцени лунали варіації на тему хіп-хопу, r’n'b і творчості мумий тролль та nightwish. окремі враження залишила по собі команда реанимация - назва відображує прагнення музикантів відродити славетну слав’янську культуру. реалізація цієї, безперечно, благородної ідеї на практиці викликало враження, що реаніматори під час складання своїх пісень намагались тексти слова о полку игореве накласти на музику гурту ария. дніпропетровський рок-гурт ток, що передував хед-лайнерам вв, просто і професійно відіграв свою рок-програму, заспівавши наприкінці з черным обелиском. доречи, ток участь у фестивалі бере вже не в перше, тому місцеві рок-прихильники зустріли музикантів досить емоційно, тим більше заключну композицію, виконану в дуеті з росіянами. закривали цей день, а разом і фестиваль воплі відоплясова. тож відвідувачі <фортеці> на власні очі змогли побачити олега скрипку з баяном та на власні вуха почути знайомі до болю ой були-були на селі: та інші хіти, а також український переклад пачки сигарет в. цоя в та пісню про гагаріна.

резюме. в цілому, враження від фестивалю фортеця - позитивні. відчувається прагнення організаторів залучати молоді колективи, зробити програму фестивалю якомога різноманітнішою і доступною основній масі відвідувачів і в той самий час показати народу розкручених виконавців на кшталт лободи, вв та черного обелиска. але головна перевага фестивалю - місце проведення. саме стіни білгород-дністровської фортеці, спорудженої більше п’яти століть тому, визначають унікальність цього музичного заходу.

© Неофициальный сайт ЛНМА им. Лысенко
email администратора сайта andsale@hotmail.com