маzепа-фест: справа, яка подобається

“полтавською панорамою” назвали своє дійство організатори “мазепа-фесту”, який протягом двох днів вирував на співочому полі в полтаві. благородна мета - продовжити й зміцнити традиції незалежних рок-сейшенів, і не менш благородна спроба за мінімальних витрат зробити грандіозне свято музики й національної української ідеї - спричинилися до величезного марафону за участю більш як 20-ти колективів з різних куточків україни, різних за стилістикою і якістю звучання, а також за ступенем розкрученості.

строкатість представленого на фесті музичного матеріалу і справді вражала. новачки здебільшого апелювали до альтернативних напрямів музики, проте, вирізнити по-справжньому якісні сети було непросто: професійний рівень гуртів залишав бажати кращого. з обох діб марафону найцікавішими видалися “круті педалі”, “контрабас” та “їжак” укупі з оксаною виговською. старий добрий рок-н-рол, який не залишає поля для коментарів через вивіреність часом, представляли полтавський “трансформер”, київські “трутні” та сайд-проект гітариста “саду”, названий “скарб”. особливої яскравості кожен з днів фесту набував із заходом сонця, коли на сцену піднімалися хедлайнери.
першого дня цей список розпочався з красномовного сету команди “вій”, а безперечною зіркою стали одесити “нумер 482″: незважаючи на те, що команду не дуже добре знають полтавські меломани, драйвова музика, професійна гра, а також навдивовижу рухливий і сексуальний фронтмен, який просто-таки змусив усе співоче поле стрибати в танці, додали фесту особливої динаміки. оригінальна, потужна і улюблена всіма “перкалаба” завершила перший день шоу.

другий і заключний день “мазепа-фесту” видався більш динамічним і набагато зірковитішим. починаючи з виступу полтавської “арахнофобії” стало зрозуміло, що до завершення дійства співоче поле покидати не можна. особливого драйву додав “борщ”, традиційно гідним був сет “мертвого півня” на чолі з мишком барбарою та віктором морозовим. завершили “мазепа-фест” справжні провідники українського фолк-року - “гайдамаки”.
не можна не зазначити, що фестивалю, який позиціонує себе як незалежний, багато чого бракувало. проблеми з саундом? що ж, за великої солянки неминучі проблеми з саундом. обмаль часу, і хочеться співати більше? але ж такі великі марафони непросто вкласти в часові рамки двох діб. недостатньо яскраве оформлення сцени? зате воно нагадує недобудовану козацьку фортецю і відповідає ідеї українства і гетьманської спадщини, яку пропагували організатори.
цьогорічний “мазепа-фест” став другим за рахунком. гадаємо, наступний неодмінно буде, і буде кращим. принаймні, за ступенем свободи і невимушеності полтавська панорама перевершила будь-які сподівання.

© Неофициальный сайт ЛНМА им. Лысенко
email администратора сайта andsale@hotmail.com