Чорноморські ігри

Микола Баграєв: “Якщо “Таврiйськi iгри” — подiя номер один для дорослих, то ми зробимо все, щоб “Чорноморськi iгри” стали подiєю номер один для дiтей”

Чи чули Ви про “Чорноморськi iгри”? Нi? Цього лiта — почуєте! Микола Баграєв, заслужений дiяч культури України та Президент фестивалю “Таврiйськi iгри”, почувши про iнiцiативу мiста Скадовськ стати мiстом гарного дитячого фестивалю, вiдразу погодився. Сказано — зроблено. Так в червнi вiдбудеться перший дитячий фестиваль “Чорноморськi iгри”.

– Назву можна не коментувати, — усмiхається Микола Баграєв. — Всi знають, що ми робимо “Iгри”, як коротко називають Фестиваль. А в Скадовську все буде вiдбуватись на березi Чорного моря. Так от i склалась назва.

– Чому саме дитячий фестиваль?

– Сцена “Таврiйських iгор” — сцена зiрок. Але ми пам’ятаємо, що зiрка колись була маленькою i спiвала в одному з гурткiв. Можливiсть побачити зiрочок якнайскорiше, допомогти їм знайти себе, перезнайомити найталановитiших з рiзних куточкiв країни, а заодно, ще раз показати — наскiльки багата на таланти українська земля, — ось все, чого ми хочемо. Крiм того, я впевнений, що Скадовськ отримає чудове свято.

– Хто зможе взяти в “Чорноморських Iграх” участь?

– Дiти рiзного вiку: i хлопчики, i дiвчатка, i гурти, i вокальнi колективи. У нас чотири номiнацiї — вокалiсти (хлопчики та дiвчатка), вокальнi ансамблi ( виступ пiд фонограму, пiдготовану не учасниками колективу) i вокально-iнструментальнi — фонограма записується самими учасниками ансамблю.

– Чи є обмеження у вiцi для конкурсантiв?

– Нi. Але заради справедливостi ми роздiлили всiх дiтей на три вiковi групи — до 8-ми, до 14-ти i до 18-ти рокiв. Пiсля вiсiмнадцяти починається вже доросле життя (смiється).

– Вiдразу пiсля оприлюднення рiшення про “Чорноморськi iгри” головним питанням стане: як до Вас потрапити?

– Знову ж таки ми спробували зробити все максимально просто, не в традицiях конкурсiв. Для участi у фестивалi треба буде направити до оргкомiтету оголошення довiльного зразка, коротке резюме, демоматерiал та фотографiї. Звичайно, все це буде опрацьовуватись та прослуховуватись. Не треба буде платити жодних грошей за участь! Навпаки, “Чорноморськi iгри” та мiсто Скадовськ забезпечать усiм конкурсантам безкоштовне проживання, харчування на фестивалi i т.д.

– Ви у цьому впевненi?

– Ми завжди вiдповiдаємо за свої слова. Окрiм того, вже сьогоднi проект”Чорноморських iгор” отримав пiдтримку “Таврiйського клубу та Благодiйного Таврiйського Фонду. Ми зараз ведемо переговори з центральними державними установами — адже участь Мiнiстерства культури та Мiнiстерства в справах сiм’ї та молодi майже очевидна.

– Чи може статися так, що бiльшiсть дiтей, як володарi премiї “Людина року”, будуть кияни?

– Нi (смiється). Ми хочемо пропорцiйної участi усiх областей у цьому дитячому святi. Дiтки мають мати рiвнi шанси. Тому ми особливо ретельно пiдiйдемо до складу журi. По iдеї, у складi журi має бути мiнiмальна кiлькiсть музичних функцiонерiв, якi вiдстоюватимуть конкретнi заклади культури, i максимальна — вiдомих виконавцiв, власникiв студiй, якi реально зацiкавленi вiддати головну нагороду найбiльш талановитiй дитинi.

– Чи плануєте ви зробити телевiзiйну версiю “Чорноморських iгор”?

– Думаю, органiзувати телевiзiйну трансляцiю дитячого фестивалю значно легше. Тут вже нiкого не треба переконувати, що це — наше майбутнє. Взагалi, все технiчне та органiзацiйне забезпечення, пiдхiд до трансляцiї — усе ми будемо робити за найвищими критерiями — так, як це робимо на “Таврiйських Iграх”. Дiти будуть виступати на тiй самiй сценi, що й зiрки.

– Ви будете додатково запрошувати справжнiх зiрок?

– Звичайно, як же без цього. Ми плануємо великi гала-концерти, де будуть задiянi нашi переможцi i вiдомi виконавцi. Можливо, ми запросимо когось i з-за кордону. Можливо, запросимо автора програми “Утренняя звезда”, Юрiя Нiколаєва… Можливо, хтось з українських зiрок представить власну виховану зiрку… Думаю, “Чорноморськi iгри” матимуть чим здивувати.

© Неофициальный сайт ЛНМА им. Лысенко
email администратора сайта andsale@hotmail.com