ГРIН ГРЕЙ

Мурiк i Дизель… Дизель i Мурiк. Два веселих шарлатани. Два гейзери, з яких лупить енергiя, драйв, амбiцiї i сумiш найекстравагантнiших iдей, позичених на деякий час у захiдних або схiдних гуру для пускання пилюки у вашi яснi, але такi наївнi-наївнi очi. Менi здається, що головний генератор — це Дизель, який з легкiстю грається будь-якою iдеєю, доводячи її або до абсурду, або до цiлком рацiонального продукту. СIРО-ЗЕЛЕНИЙ постамент надiйно пiдпирає фундамент Рацiо. Проект GREEN GREY блискуче втiлений в життя за всiма законами нашого напiвцивiльного шоу-бiзу з хорошою “поправочкою” на “менталiтет”. I ось на якийсь час ГРIН ГРЕЙ перетворюється iз стрибаючих на сценi неформалiв-нонконформiстiв на “говорячi голови”, якi iнтенсивно штовхають суперпрогресивнi лозунги i вiдозви з усiх радiоточок i голубих екранiв. Сплячий вiд народження пiпл раптом розумiє, що “нова молодь нової Європи” — це вiн i є. Голосно радiючи з такої новини, пiпл суне на чергове техно-шоу в Палацi Спорту, де отримує шарову касету вiд ГРIН ГРЕЯ, оригiнально запаяну у спецiальний пластик з логотипом.За пiвтори-двi години його голову набивають солянкою з модних звучкiв, яка мимоволi асоцiюється з десятком касет, якi вiн оце останнiм часом прикупив i регулярно слухає. ПРОДIДЖI, Сайпрес Хiл, ПОРТIСХЕД, Голдi або Бйорк. Можливий iнший список. Але це не має значення. Просто ГРIН ГРЕЙ сприймається як останнiй зойк або писк. Ось тiльки чого? Дизель спокiйно спростовує мої намагання простежити музичну еволюцiю групи. Коли пiпл збожеволiв на рейвi, вони пародiювали рейв. А потiм розпочали антирейверський рух. Успiшно подолавши ненависний рейв, вони узялися пародiювати хiп-хоп, модерн-рок, ейсiд-джаз та усе, що попадеться в топах MTV. Будь-яка музика, яка стане модною через рiк, вже сьогоднi на струнах Дизеля та на зв’язках Мурiка. Нова молодь повинна встигати за змiнами… Якщо вона дiйсно прагне бути новою. Нiби виправдовуючись, Дизель розводить руками. Мовляв, нiхто у нас не займався молоддю, от ми i спробували спрямувати її в потрiбне русло. От такi вони ударники-комсомольцi! Але враження, що ГРIН ГРЕЙ як формацiя перебуває за пiвкроку до справжньої полiтичної платформи — не оманливе. Ось як вiдповiв Мурiк на питання про новий молодiжний рух:

– Основна iдея — це свобода. Внутрiшня свобода самовираження. Свiт надзвичайно рiзноманiтний i iснує дуже багато засобiв самореалiзацiї. Це можна здiйснити через музику, яка нiби балансує мiж реальним свiтом i свiтом тонким, iснування якого я не буду доводити. Це аксiома, що не вимагає доказу. Для iнших зручнiше реалiзувати себе через моду, одяг. Нести свободу через одяг, заряджати її зсередини i давати iншим людям. Потiм — секс. Подумайте, чому трапилась секс-революцiя в 60-х? Ми не належимо до секс-меншин, але наявнiсть гей-культури — це також один зi способiв досягнення свободи людьми цього прошарку. Головне, щоб це не заважало iншим, нiкому не шкодило, а несло радiсть i щастя…

Пiратський аудiоринок… Окрiм Пономарьова, Iрини Бiлик та В.В. найбiльшою жертвою пiратiв стали ГРIН ГРЕЙ. На вiдмiну вiд iнших виконавцiв, альбом ГРIН ГРЕЯ аудiопiрати збирали по крихточкам — пiсню до пiснi i, зрештою, видали “Чудо-остров”. Цiкаво ще й те, що анонiмний видавець вкрав не тiльки власне пiснi, а й логотип аудiокомпанiї “Євростар”, яка, як кажуть, анi сном, анi духом… У Дизеля просто є друзi, що працюють на “Євростарi”. Виходить, потрiбно наймати приватного детектива, аби той вистежив цього подвiйного аудiопiрата. Втiм, про це пiзно говорити, адже на ринку ще з 1997 року з’явився цiлком легальний продукт — касета, вироблена московською компанiєю Бекар Рекордз. Так-так — з люмiнесцентним “пацифiком” на титульнiй сторiнцi. Отже, пiсля В.В. група ГРIН ГРЕЙ стала другим успiшним українським проектом, якому вдалося пробити залiзну завiсу Москви. На вiдмiну вiд В.В., записи яких вiдмовляються крутити FM-станцiї Москви через те, що В.В. спiвають українською (!), записи ГРIН ГРЕЯ крутять на всю котушку. Хто-хто, а ГРIН ГРЕЙ вмiє i любить нагнати “жару i паорiс”. Нинi вони “з ноги” вiдкривають дверi пихатих московських клубiв, стають хедлайнерами товстого i модного журналу “ОМ”. Дiйсно, порiвняно з дохлою i манiрною московською попсою наш ГРIН ГРЕЙ — то просто рок-н-рольнi флiбустьєри, новатори i бунтiвники. Так є i, сподiваюсь — буде.

© Неофициальный сайт ЛНМА им. Лысенко
email администратора сайта andsale@hotmail.com